Klan News-Brenda qershorit perfundojne 12 shkolla me fondet e BE

SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on GRlifes for more videos!
Kryeministri i Edi Rama se bashku me ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca kanë ndjekur nga afër punimet në shkollat e reja në Kamëz dhe ne fshatin Budull te Krujes, që financohen nga BE me fondet e dhena për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit 2019.
Janë 12 shkolla në proces finalizimi deri ne fund te muajit qershor dhe të tjerat parashihet qe të përfundojnë brenda vitit të ardhshëm.
Fondi i dhene nga BE-ja per perfundimin e 63 shkollave eshte 75 milion euro. Përveç arsimit, Bashkimi Europian do të investojë në Shqipëri edhe 40 milionë euro për projekte të trashegimise kulturore ku me kryesori eshte riparimi i mozaikut te muzeut historik kombëtar në Sheshin Skënderbej.
Klan News
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/kategoria/klan-news/
Follow Klan News on Facebook: klannews
Follow @klannews on Instagram: tvklannews
#KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Σχόλια

  1. Bujar Nallbani

    Bujar NallbaniΠριν 2 ημέρες

    Jepi drejtim per mandatin e katert o gjigandi Rama. Vetem ju ndertoni Shqiperine Europiane me ligje dhe regulla te forta