Meta ne Vlore: Rama, kryeoligarku i Shqiperise | Lajme - News

Akuzat që i bënë sikur shkon ilegalisht në Vlorë, e çuan edhe një herë tjetër Presidentin Ilir Meta në Vlorë, nga ku zhvilloi një konferencë për mediat.
Presidenti Meta tha se kishte qenë në Selenicë për mungesën e financimit të rrugës në Radhimë dhe në Orikum, për grabitjen e pronave, ndërsa paralajmëroi se do të kthehej sërish në Vranisht, ku banorët janë kërcënuar pas takimit që kishin pasur me të.
Arsyet që e shtynin të shkonte në Vlorë i shpjegoi edhe me origjinën dhe historinë e luftës një shekull më parë. Ndërkohë kreu i shtetit tha se do t’i kërkojë parlamentit të ri të miratojë një ligj për kontrollin psikik të drejtuesve të shtetit.
Gazetarët u interesuan edhe për lajmet se LSI ka rrjedhje të anëtarësisë në Berat, një pyetje për të cilën presidenti e kishte gati batutën.
“Jam shumë i surprizuar nga fakti që LSI Berat paska pas më shumë anëtarë se PS e Kinës”.
Tv Klan
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on GRlifes for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Σχόλια

 1. Edi Elezi

  Edi EleziΠριν 2 ημέρες

  Ik o gomar turp ske o i degjeneruar

 2. Adrian D

  Adrian DΠριν 2 ημέρες

  Po ne Vlore ckerkon ti O qen Ik o maskara se dhe ata qe te vin nga mbrapa i mban me lek .... O QEN TI DO PLUMBIN NE KOKE

 3. Almir Gjoka

  Almir GjokaΠριν 2 ημέρες

  Po si nuk ke turp qe shkon ne Vlore per te then se nga çepani ka shkuar nje çet ne vlor 1921, Ore zoteri leri mo njerzit te punojne se Vlora i ka te gjitha nese infrastruktura do e ndimoj. E dyta flet per oligarg kur ti je super oligarg dhe bilez bilez te kan kapur dhe me presh ne dore.

 4. Manush Aneti

  Manush AnetiΠριν 2 ημέρες

  Ai krye oligark; ti fytyre mbikrye oligark. ESPINOZ !

 5. Vera Kourti

  Vera KourtiΠριν 2 ημέρες

  Vetem Edi .

 6. Enver Sulejmani

  Enver SulejmaniΠριν 2 ημέρες